• פבר' : 7 : 2014 - שעת שיא: שד' מלכי ישראל
 • ינו' : 27 : 2014 - תיאטרון מסתורין: סיור בין מבוכים אורבאניים וחללים סודיים
 • ינו' : 22 : 2014 - צבע לה: תל אביב בשחור לבן
 • ינו' : 14 : 2014 - טבעת העיר: פרק ראשון "כיכר רבין"
 • ינו' : 6 : 2014 - ראיון אינטראקטיבי: ARC D.L.P
הפעם על שתי אומני רחוב הפועלים במרחב הציבורי בתל אביב, Foma אומנית הרחוב הפועלת בשלושה ממדים. יש לה עבודות פורטרט גוטיות, עבודות פורטרט בעלות מימדים גדולים, פעם היא מופיע כבעל חי, פעם כבועה, משמינות עצמם בהגזמה, בעלות צבע אחיד בעיקר ורוד ותכלת ועבודות פמיניסטיות שעוסקות בהטרדה מינית במרחב הציבורי, בשני אופנים, הראשון: צילום על פוסטר, דף גודל A4 בו על ראשה גרב גומי מתוח (או קונדום), שערה הארוך גלוי ויורד על גופה, צד שמאל עליון של הפוסטר טקסט של מטרידן מצוי, כתוב בפורמט של שיר ולמטה באדום גדול שורה מן הטקס, "הלו בובה", "אפשר לדבר איתך", "אם לא הייתי נשוי מה הייתי עושה לך", וכו',. מה שמקסים שהעיניים והפה גלויים, המראים על עוצמה. עבודות מסוג זה פזורות ברחובות תל אביב והדרום תל אביב בפרט במאות, השני: צילום על דף ענק בגודל לפחות A2 בו גם על פניה גרב גומי מתוח, שערה חשוף יורד על גופה או שאנו חשוף, בעבודות אלה אין טקס שירתי או כיתוב באדום, אך יש אמירה גופנית באמצעות ידיה ותנועת גופה.

Foma ותוספת ה"צלקת" של Adi sened

Fome
עבודותיו של Dede במרחב הציבורי נעים במס' אופנים, יש את עבודות ה"פלסטר" הפזורות כמעט על כל פורמט, קיר, דלת, עמוד חשמל, קופסת מתכת של חשמל וטלפון ועוד…. יש את עבודות הכיתוב שהדיו נוזל מהמילים  הכוללים מילה, משפט או טקסט ויש עבודות שמבקרות את הצריכה, יש את עבודות הבקבוק ועליו מילה אחת בלועזית שלוקת את הדמיון למחוזות, בעבודות רבות משולב הפלסטר  המנסה לאחות חלק מהפצעים והפגיעות שהצריכה גורמת לאדם.  אחת העבודות, דוגמנית שגופה עשוי פלסטרים, לבושה בבגד ים ולמטה הכיתוב H&M. האומן נע ומתפתח מגרפיטי פשוט לגרפיטי מתוחכם בעיקר בעבודות הבקבוק המושקעות.
Dede
Dede
 • Tweet
 • Pin It

5 תגובות so far.

 1. מאת Anonymous:

  בוקר אור יקירי,

  נושא כאוב.

  קראתי ולקח לי קצת זמן למצוא את האותיות H&O בציור של הדוגמנית עם הפלסטרים. על האותיות הללו נכתב שם האמן: DEDE.

  בכל אופן, תודה על השיתוף.

  ד"ש חמה לך מקלינטון מהחבר'ה וממני :)

  רחל

 2. מאת mati ale:

  הכיתוב H&M נמצא מתחת לחתימת האמן, את יכולה ללחוץ פעם על הצילום, ללחוץ עוד פעם ואז זה יגדל משמעותית ותוכלי לקרוא גם את הקרידיט לכל מרכזי הקניות.
  בהחלט שתי נושאים כאובים. ראי את התגובה שלי בפייסבוק לסיגל על הנסיון לסגור את המיקלטים לנשים מוכות (אני אישית חושב שהנשים צריכות להיות חופשיות והגברים צריכים להכנס למקלט, גם להאנס וגם לקחת את חופש התנועה והבית)

 3. מאת Anonymous:

  היי מתי היי רחל חביבה,
  תודה לך רחל על תגובתך בהסכמה לדברי ברשומה על כיכר רבין. מקוה שאכן המקום ימשיך למשוך אליו מבקרים מבית ומחוץ.

  מתי, כל רשומה שלך מוסיפה נופך מרתק לביקור בפינות העיר השונות. יש במסרים בגרפיטי שהעלת ברשומה המון כאב וזעם. מסכימה עם מה שכתבת בעניין. תודה רונה

 4. מאת אמנות:

  אהבתי את הסגנון הגותי של העבודות, לדעתי יש להן מקום בטובי המוזיאונים ולא רק על קירותיה המוזנחים של העיר הגדולה….

 5. מאת mati ale:

  אני מסכים, קבוצת SMD בהחלט ראויה להיות על קירות מוזאונים בארץ ובעולם, באוגוסט הם יהיו על קירות ביתן הלנה רובינשטיין לאומנות מודרנית בתל אביב, מה שמשמח אותי שדור חדש צומח על קירות תל אביב ראוי לא פחות וDede די מוביל בהתפתחות ובטכניקות, כדאי לעקוב אחריו.

השאר תגובה


עדכוני טוויטר

No public Twitter messages.

מפרסמים