• אפריל : 13 : 2014 - yes Oh gallery
 • אפריל : 11 : 2014 - אביב הגיע
 • אפריל : 2 : 2014 - המיזמים שכדאי להכיר: Cofix וCUPS
 • מרץ : 18 : 2014 - מתמגנטים על תל אביב – חפשו את המטמון.
 • מרץ : 13 : 2014 - תל אביב מרגישה טוב עם אופניים
יש קורלציה והשפעה במוטיב הבקבוק באומנות הרחוב בתל אביב לאומנות הפופ ארט והסוריאליזם, אנדי וורהול, פיקאסו, סלוודור דאלי, רנה מגריט, מהווים השפעה לעבודות במרחב התל אביב, אומנים כZERO CENTS, DEDE, THE DIPOT לקחו את מוטיב הבקבוק כל אומן למקום ולטכניקה ייחודית לו, רבות מעבודות הבקבוק הם בהדבקה, האמן יוצר את העבודה בסטודיו ומדביק אותה במרחב והם נמצאות בכל רחבי העיר.
Zero cents
. ZERO CENTS לוקח את הדימוי אל הסוריאליזם והצבע הלבן, אם כי יש גם עבודות בצבע, עבודותיו מלאות חיים ואף תמימות, למרות הפשטות, הם מדברות אל העיניים הצופות בהם ויש בהם תכחום, יש לאמן גם עבודות במרחב העירוני של קופסת שימורים המזכירה את עבודת הפופ ארט של אנדי וורהול, אם כי בעבודות הפורטרט שלו ניכר ההשפעה של פיקאסו, עבודותיו לרוב סוריאליסטיות.
Foma, Zero cents

DEDE, משתמש בבקבוק להעברת מסרים באמצעות מחאה חברתית, מגדרית, כלכלית וקפיטליסטית, על הבקבוק תהיה כתובת, מילה או טקסט, עבודותיו מושקעות ושכבתיות, לבקבוק של   DEDE אין סוף לגרסאות ולגדלים וחלק ניכר מהם לקוח מעולם הרפואה, המעבדה והמחקר, הבקבוקים בצבע ירוק אפור לרוב ובטקסטורת שכבות, עבודותיו נוגעות בחשיבה של המתבונ/נת.
Dede

 THE   DRIPOT  משתמש  בהומור ובאנימציה, איוריו נעים בן פורטרים, דומם, בקבוקים, רהיטים, חפצים, מוצרים וא/נשים, הוא מסתכל על החיים מתוך מסגרת, מבליט פרטים ובכולם הגזמה ונעימות המושכת את העיין להתעקב מול העבודה, עבודות רבות ממוסגרות במסגרת, צבועות לבן שחור אפור, הסגנון הדבקה.
The dripot

הבקבוק שח SMIG הוא יותר תרסיס, שהוא למעשה התחליף למברשת ולצבעי היסוד של האמן המצייר על קנבס וכלי הבסיס של אומן הרחוב ושל סצנת הגרפיטי ברחוב, העבודות לקוחות מעולם הקומיקס.
Smig

את ההדבקה הבאה פגשתי ברחוב ואיני יודע לאיזה אמנ/ית לשייך, כחלק מתערוכת האלטרנטיבה לפייסבוק שהוצגה ועדיין חלקה קיים (יש פוסט על התערוכה הזו בבלוג)  והיום דור חדש מודבק ברחובות, היא סוריאליסטית, אנימצית והומוריסטית ומאוד מזוהה עם העיר תל אביב עם מבני הבאוהאוס והגינה ובית הקפה בחזית המסחרית, העיר הלבנה, המרפסות ועבודות השדרוג, השימור וההתחדשות התמידיות.
הדוגמה הבאה היא של הומלס פושט יד, היושב ברחוב וממלא זמנו ביצירה ממוחזרת, בקבוקי פלסטיק שמהם הוא יוצר בעלי חיים, בתום יום הוא עוזב את היצירה במקום, למרחב, לרוב הם מוצאות עצמם בחזרה לפחי המחזור ע"י עובדי התברואה, עבודותיו הם תרפיה, אין עליהם חתימה, אין שם, הם לא נמכרות, אורח חייהם קצר.

ישנם גם עבודות שאינם מזוהות בשם, כמו העבודה הפרובקטיבית בנושא לגיליזציית סמים כשהכעס נופנה למשטרה.

עבודה שתפסה אותי והיא מהפן המחאתי, סביבתית, בקבוק מים מינרליים מוטבע על קולר, מתקן שתיה  למים במרחב.

וגם זה אומנות.

 • Tweet
 • Pin It

3 תגובות so far.

 1. מאת Anonymous:

  מתי,

  אהבתי את התמונות ואת הכיתוב לצידן.

  אותו הומלס העוסק באמנות וממחזר לשם כך

  חומרים הוא אדם אצילי.

  כך אני חשה.

  ואתה? ע-נ-ק!~

  תודה מכל הלב :)

  רחל

  אגב, לא הצלחתי להוסיף משאל לבלוג שלי :(

 2. מאת mati ale:

  תודה רחל, אכן יש באג, גם אני לא מצליח.

 3. מאת mati ale:

  אכן אציל ודמות מוחלשת, הוא חי ברחוב עם כלב שאימץ, נוהג לפשוט יד ולעסוק ביצירת דמויות מבקבוקי פלסטיק הזרוקים ברחוב.

השאר תגובה


עדכוני טוויטר

No public Twitter messages.

מפרסמים