• יולי : 17 : 2015 - Tel Aviv is WHERE MY HEART is
  • יוני : 13 : 2015 - ראיון אינטראקטיבי" ביי סייד B:SIDE
  • מאי : 26 : 2015 - אומנות רחוב: Anne-Laure Maison and Adi Sened
  • אפריל : 24 : 2015 - היום ארבע שנים לבלוג, גמל צהוב גמל אדום.
  • אפריל : 13 : 2015 - מוזות

ארכיון עבור ספטמבר, 2011

אחד הדברים המהווים קסם בעיני, הוא המפגש עם אומנות רחוב, עבודה חדשה של אמנ/ית בהליכה או רכיבה, מה שמגדיל את הקסם הוא מפגש עם עבודה שההכרות שלה נעשתה במדיה, בקריאה בבלוג, קריאה בעיתון, בשיטוט ברשת,  או במהלך שיחה, זה משהו שקרה לי במהלך צילומים בשכונת מונטיפיורי על פוסט שפרסמתי אודותיה לפני כשבוע, פגישה עם עבודה של אמן הרחוב  KNOW HOPE ואומנית הנבטות N.M העלים הם תוספת, עבודותיה בדרך כלל פרחים מונבטים על   קרא עוד..

מראה שכונה אופייני – צילום מתי עלה בין הגדה המזרחית שעוברת תהליך התפתחות מואץ בשנים האחרונות לגדה המערבית, שכונת מונטיפיורי היא גבול קסום, תוסס וצעיר, ממזרח שכונת ביצרון, שד' ההשכלה ורחוב יגאל אלון, בין הגדה המזרחית לגדה המערבית  אמור לקראת סוף השנה להתחיל פרויקט גשר הולכי רגל ורוכבי אופניים ראשון מסוגו והארוך בעיר, עם הפרדה בין הולכי הרגל לשביל האופניים עם עצים, צמחייה, ספסלים ואף בית קפה ובעיצוב ארכיטקטוני מונומנטני   קרא עוד..

מישהו אמר, איני יודע אם היה זה אנדי וורהול משפט שאני זוכר את חלקו – אם מישהו יקיא בתוך מוזאון, תמיד יהיה מישהו שימחה כפיים ויתפעל מן המקוריות, אני חושב שוודי הלן גם שילב ציטוט ברוח זו באחד מסרטיו המאוחרים, בכל אופן בביקור בבית העיר נקלטה במצלמתי התמונה הבאה של איש חביב שנגע בליבי בעודו עוצר רגע למחשבה ונראה כאילו האיש מתבונן בדלת החירום שהופכת לחלק מהתערוכה המוצגת. חלל "בית   קרא עוד..

טלפון בריטי אדום זכר לתקופת טרום המדינה , יהודה הלוי 58 – צילום מתי עלה בתי אוניה שייכים לז'אנר באוהאוס עם פינה אורבאנית, לרוב אלמנט עם פינה מעוגלת, או מרפסת מנדלסונית מעוגלת, תמיד מרפסת פינת הרחוב תהיה מרפסת סרט המקיפה שלושה צלעות, כך בבית שמעון לוי ברחוב לבנדה היחיד שלשמו מצורף השם "בית האוניה" ולא רק בשל המאפיינים, כך בבית ביגלמן ברחוב שלמה המלך, כך בבית האוניה ברחוב יהודה הלוי ובבית האוניה   קרא עוד..

חירייה  ע"פ ארכיאולוגים יושבת על "בני ברק" המקראית ובעבר שכן בו כפר פלסטיני, המילה חרייה בערבית משמעותה "טובה",  "יפה".  בין השנים 1959 ועד 1999 פעלה באתר  המזבלה הגדולה במדינה שהתרוממה להר שהגיע לגובה 60 מטר, לפי האתר של הקומפלקס, מגיעות מדי יום כ- 800 משאיות אשפה , הפורקות 3,800 טונות של אשפה ביתית, וגזם גינות, וכ-400 משאיות נוספות המובילות כ-1,500 טונות של פסולת בניין מ- 18 רשויות מקומיות בגוש דן.  היום   קרא עוד..

בוודאי הבחנתם ברכיבה, צעידה או נסיעה בתחבורה ציבורית בפרצופים המכסים את צדי ומבני שד' רוטשילד, יהודה הלוי , הטיילת ועוד מס' רחובות  ואתרים בתל אביב, מי שהיה בצעדת המיליון במוצאי שבת האחרון בכיכר המדינה הצילומים הופיעו גם בהם כאשר הפנים המצולמות אחזו אותם על מקל וצעדו, זהו חלק מפרויקט רחב יותר מהעיר תל אביב שלא כמה גלגולים בארץ ובתבל, פרויקט זה קיים בראמללה, חיפה, בית לחם, גדר ההפרדה בנוסף לתל   קרא עוד..

כיכר הסינמטק המחודשת אנו בוחנים רחוב (מרקם) עירוני קלאסי בארבעה אופנים, רחוב בעל חזית מסחרית רציפה לכל אורכו כרחובות דיזנגוף, אבן גבירול, קינג ג'ורג', אלנבי. שהם רחובות עם מדרכה רחבה, חלקם עם שביל אופניים בהפרדה. רחוב  ציבורי ללא חזית מסחרית למעט חנות מכולת, בוטיק בודד, בית קפה בודד, גלריה בודדת, בעיקר בתים ומדרכה ראויה רצוי שתהיה ללא מפגעים ולצידה שביל אופניים בהפרדה, כרחובות מרמורק, יהושע בין נון, קפלן, הנביאים, גורדון   קרא עוד..

באמצע, הבית הראשון בפלורנטין – צילום מתי עלה. שכונת פלורנטין משמשת בשלושת העשורים האחרונים מעבדה לתהליכים אורבאניים בתחום התחדשות עירונית בבניה ציבורית פרטית, סצנת אומנות הרחוב וסצנת חיי הלילה, המוסיקה האלטרנטיבית העצמאית, האלטרנטיבה לעיר הממוסדת, קבלת ויצירת טרנדים עירוניים ומהווה מוקד משכה לצעירים, לסטודנטים, לאמנים, למשפחות, לחוזרים ולמהגרים. למרות היותה דלה במבני ציבור ובשטחי ציבור, השכונה יודעת להמציא את עצמה מחדש ולשמור על היותה מוקד משיכה ויצירה. כל מס' שנים   קרא עוד..

עדכוני טוויטר

No public Twitter messages.

מפרסמים