• Jun : 24 : 2014 - שבוע ספר אלטרנטיבי
 • May : 25 : 2014 - Urban Renewal – Sharona
 • May : 3 : 2014 - ראיון אינטראקטיבי עם האמנית ‏‏ ‎Sharon Pazner מייסדת גלריה 3361
 • Apr : 13 : 2014 - yes Oh gallery
 • Apr : 11 : 2014 - אביב הגיע

IMG_0187מתחם קרן במושבה האמריקאית גרמנית (טמפלרית) מבנה דו קומתי מעץ מעל מרתף שחציו מעל האדמה, גג רעפים אדום ועוד קומת גג בנסיגה עם שכבת רעפים פתוחה בחלקו מעל, מוקף מרפסת סרט מעץ לאורך הקומה הראשונה בצפונה של המושבה עם החצר הגדולה ועץ האזדרכת המרשים במרכז הגינה, מבנה יפיפה זה קיבל את השם בשל מסעדת “Fund” המיתולוגית של השף חיים כהן שישבה בו מס’ Years, למעשה מסעדת קרן הייתה השטח המסחרי היחיד בתוך שטח המושבה, לצידה מבנה מונומנטלי ביחס אליה וביחס לעיר, מלון ירושלים שננטש וסממניו ההיסטוריים הלכו ודהו, Project “Fund” במושבה האמריקאית גרמנית הוא פרויקט מגורים רחב היקף סגור בשערים לסביבה ולרחובות העוטפים אותה מכיוון המושבה בכניסה המערבית, בגבול המזרחי של שכונת נוגה ודרך אילת מהכניסה הצפונית, הפרויקט כולל את מבנה המושבה בה ישבה מסעדת “Fund” אחד ממבני העץ המפורקים שהביאו המתיישבים בספינה מהמסע מאמריקה לארץ ישראל בגבול יפו ותל אביב, בתי העץ המפורקים שהגיעו למושבה, הורכבו עם התיישבותם, מלון ירושלים עם הלבנים והחזית המעוטרת ודי חריגה למבנים סביבו הנראים כמיניאטוריים, שתי המבנים עברו תהליך שימור , אליהם נוספו שתי מבנים מודרניים חדשים בני שש קומות התומכים חצר פנימית ציורית, המעוצבת ככיכר רציפה וחולית, ברכת מים אקולוגית, כיסאות ברזל פריזאיים, Vegetation, Trees and lighting, שילוט לאגפי הפרויקט, פרויקט שיצר למעשה שכונה סגורה בתוך שכונה היסטורית קיימת.

IMG_0188

Jerusalem hotel

אם מתעלמים מהשערים שפוגשים מסביב לפרויקט, שבלתי ניתן להתעלם מהם ולהרגיש טרדה. מדובר בפרויקט נהדר שהיה יכול לתרום רבות הן למושבה המתחדשת ובעיקר לשכונת נגה שסובלת ממצוקה, אין בה גינות או שטחים פתוחים למעט אי תנועה שהוסדר כמעין כיכר, שכונת נגה היא שכונה מאוד מבוקשת ודי יקרה למגורים גדושה בבתי קפה, Bars, Restaurants, Art Galleries, בוטיקים ואף תאטרון, שכונה ציורית שנעים להלך ולשהות בה, מלאת שמחת חיים.

IMG_0186

אגף צפוני

IMG_0184

סמטה מתוך הפרויקט

עם תהליך התחדשות המושבה האמריקאית טמלרית שכונת נגה בגבולה המזרחי הופכת להיות כביש הגישה לחניון מתחת לכיכר פרויקט הוילגשבקרוב יאוכלס ולחומה נצורה בשער שישמש את דיירי הפרויקט לבילוי וצריכה בשכונה בכיוון אחד בלבל וכמובן גם כביש גישה לחניון, מצב לא נוח עבור השכונה הציורית והמתפתחת, הכניסה אל פרויקט קרן מנגה ישנו שער סגור שעובר בסמטה ציורית גדושה במבנים היסטוריים, כניסת לובי אל הפרויקט והמעליות לאגפי הפרויקט לאטריום, ולגן הסגור לשונת נגה, מושבה האמריקאית גרמנית ולציבור המבקר באזור ההיסטורי תיירותי, שטח מסחרי אחד לרחוב וכניסת רכבים לכל מתחם הפרויקט, המעלה את השאלה לגבי עתיד שכונת נגה שהכביש הצר בעל נתיב אחד באבנים משתלבות אמור להכיל תנועה של שכונה שלמה ועוד שתי פרויקטים של המושבה האמריקאית, פרויקט הוילגופרויקט נגה

IMG_0194

Garden

IMG_0183

סמטה

IMG_0175

מבט מהמושבה, אגף צפוני, בית קון, Jerusalem hotel

IMG_0173

שער מרחוב דרך אילת

IMG_0170

שער משכונת נגה

IMG_0169

IMG_0190

Inner courtyard, מלון ירושלים ואגף מערב דרומי חדש

 • Tweet
 • Pin It

4 תגובות so far.

 1. אייל says:

  אמנם הרעיון של לחבר את שכונת נגה עם המושבה הגרמנית, וליצור רצף נעים לטיול ומעבר, רעיון יפה, אך בפועל הותקנו שערים נעולים שמאפשרים רק לדיירי הפרוייקט (מתחם קרן) להשתמש בזיקת ההנאה של מעבר וחיבור בין השכונות. תושבי שכונת נגה נאלצים להקיף את הגוש המפלצתי הזה דרך המדרכה הצרה ברחוב אילת המוזנח, או דרך רחוב סלמה המוזנח. נעשה פה כיבוש מתחם ציבורי שאמור להיות פתוח. פגיעה חמורה בזכויות של התושבים מסביב ליהנות גם הם מהרצף הנהדר הזה של שכונות יפות.

  • When did says:

   הי אייל

   אני מסכים אתך לגבי השערים, זה די מטריד, בעבר היה מאבק לגבי פרויקט הויליגוהוחלט על חיבור הפרויקט והכיכר לנגה ואכן ישנן מדרגות המובילות אל הכיכר, הפרויקט אינו נפתח ועדיין ומעניין אם אכן הכניסות לפרויקט בנוגה יהיו פתוחים ללא שערים, השינוי יכול להיות רק אם דיירי נגה יפנו אל העיר בדרישה להוריד את השערים ולאפשר גישה לכיכר היפיפה במרכזה.

   • אייל says:

    כדייר בשכונת נגה ואיש שצדק בדמו, אני מבטיח ללכת בעצמי ולהחתים את השכנים על מסמך התנגדות רשמי. בינתיים נחכה ונראה מה יזמי הפרויקט יעשו (הויליג’). בנושא של מתחם קרן, כבר פניתי בכתב לכל הרשויות הנוגעות בדבר, אם אקבל מהם תשובה שלילית אפעל בצורה דומה לגבי המתחם הזה.

    • When did says:

     תפנה גם למקומונים, עכשיו גם תקופת בחירות אולי פניה ישירה לראש העיר ולסגן ראש העיר יועילו, מאחל בהצלחה חיבור בן השכונות יקל במעט את חוסר שטחי הציבור בשכונה

Leave a comment


Twitter Updates

No public Twitter messages.

Advertisers