• Jun : 24 : 2014 - שבוע ספר אלטרנטיבי
  • May : 25 : 2014 - Urban Renewal – Sharona
  • May : 3 : 2014 - ראיון אינטראקטיבי עם האמנית ‏‏ ‎Sharon Pazner מייסדת גלריה 3361
  • Apr : 13 : 2014 - yes Oh gallery
  • Apr : 11 : 2014 - אביב הגיע

ARC D.L.P הנה דמות דמיונית ,השילוב של חלומות אפלים ומציאות עגומה, מושפעת מתרבות האנדרגראונד ,האפל ,הגותי הסטימפנק,המטאל והמקברי.


[001688] (Large)

אמנות רחוב מושפעת מרעיון או זרם, דמות או עצם, או מרעיון אינדיבידואלי, כאשר אמן יוצא אל הרחוב, או יותר נכון כשהרחוב קורא אל האמן להגיע אליו, זה קסם וזה סיפור אהבה שברוב המקרים יוצא מפרופורציה ולוקח את האמן והציבור למסע מרתק, מרתק עוד יותר לראות את התהליך שעוברת הדמות והאמן מעבודה לעבודה, כשאנו פוגשים בדמות עם הכובע,מקור וזרועות התמנון שהם אלמנטים המשולבים בעבודותיו של אמן הרחוב ARC D.L.P הדימוי הראשון שעולה לנו בראש הוא סוג של מסכת אבך, למעשה מדובר בדמות אפלה ומסתורית של מסכת רופא מתקופת המאה ה13רופא המגפה”, (DOCTORE DE LA PESTE), מסכה דומה לזו עם מקור נלבשה על ידירופאי המגפהבמאה ה13 בכדי שלא ידבקו בחולי . המקור היה מלא בעשבים ריחניים כדי לסנן את אדי המגפה ולעצור את ריח הרקבון , הרואי אך האמן בעצמו הוא אדריכל לכן העיוות בשם המקורי, דמות הרופא וזרועות התמנון בשילוב אלמנטים מעולם האדריכלות והארכיטקטורה מאפיינים את עבודותיו של ARC D.L.P בעבודות הרחוב, בעבודות הסטודיו ובתערוכות, בתערוכה שהשתתף האמן בצבעי בסיס” In 2013, אנו רואים דגם של מסכה שמזכירה דרקון שהיא העבודה האהובה עלי (צילום נושא) יש קשר רחב ואמני רחוב רבים מגיעים מעולם האדריכלות ועולם עיצוב הגרפי.
IMG_4129
עבודה זו בחצר בניין נטוש ובבניה נמוכה ביפו, האתר נהרס יחד עם עוד מסעבודות של האמן ואמנים נוספים לקראת בניית פרויקט מגורים והיא דוגמה מצויינת לSite-specific ולשינוי שמתחולל בעיר ובערים גדולות בפרט.

IMG_7348 (1)

Why Tel Aviv?

פה אני גר ולא מוכן לעבור לשום מקום אחר. פה קוראים הדברים הכי מעניינים . אני חיה אורבנית ואין שום מקום אחר שבו אוכל לשחרר את השדים שלי בו.

Why on?

כי למה לא בעצם? הגלריה הכי גדולה והכי מעניינת נמצאת מולנו. אני רק מוסיף את שלי. ברחוב יש חופש מוחלט להגיד את מה שאתה רוצה ללא אילוצים נורמטיביים (מי יקנה?, מה יגידו?, זה יפה או לא?.) . פשוט שים את מה שעל לבך על גבי הקיר והמשך הלאה לעינייניך.

מה מקור השם ARC D.L.P?

השם ARC D.L.P הנו ראשי התיבות של ARCHITECTE DE LA PESTE שזהאדריכל המגפה”. שם זה הגיע מרופאי המגפה הבבונית מהמאה ה-13 ומהמקצוע האמיתי שלי.

ממה היא מושפעת?

ARC D.L.P הנה דמות דמיונית ,השילוב של חלומות אפלים ומציאות עגומה, מושפעת מתרבות האנדרגראונד ,האפל ,הגותי הסטימפנק,המטאל והמקברי.

יש אמירה מאחורי הדמות?

הדימויים שאני משתמש מגיעים מעולם אפל שונה ומשונה שמקבל השפעות מימי הביניים ,מסיפוריו של לובקרפט, פו וברקר ומערב בתוכו סימבולוגיה מעולם האדריכלות.

בעזרת דימויים אלו אני מביע את תחלואי החברה שבה אנחנו חיים ואת המחשבות שמסתובבות לי בראש.

הדמות שלי למעשה הנה שילוב של דימוי רופא המגפה והשפעות מעולם ספרותי מקברי וסמלים אדריכליים .

אך הדמות נולדה?

התחלתי לעבוד עליה בספרי הסקיצות שלי בדרך לעבודה ולפתח אותה. בהתחלה היא היתה שונה לגמריי ועם הזמן התחילה להתיצב.הדמות כפי שהיא נראית היום עם הזרועות והמסכה הנה התצורה העכשיות אך אין לי ספק שהיא תמשיך להשתנות בהתאם להשפעות היומיות שלי. בעקרון אני נותן לה להתפתח בהתאם למה שאני חווה ורואה .

אתה נוהג לעשות את העבודות שלך Site-specific

אני גר ביפו ליד שוק הפשפשים. שם אני מוצא המון חומרים שהרוכלים זורקים בסוף היום, כגון תמונות וצילומים ישנים, קנווסים משומשים, תקליטים וקלטות מגזינים וחוברות, ספרים וכו. אני אוסף את הדברים המעניינים ומצייר עליהם. אני נותן לדמות שלי להתאים את עצמה למדיה עליה היא מצויירת. הציור יקבל את האופי של הרקע שלו . אני משתדל שזה יהיה גם ברחוב, שהדמות תתאים את עצמה לקיר ולמבנה עליה היא מצויירת.

האם אתה משתתף בתערוכות?
כן, אני מאד אוהב להכין עבודות לתערוכות. דדליין נותן לי מרץ לשבת ולהכין דברים במיוחד לקונספט התערוכות. השתתפתי בהמון תערוכות משותפות כגון : בית העם, SURF WRITERS בגליה בבת ים, הקומה השביעית בתחנה המרכזית, צבעי בסיס ועוד, כרגע אני עובד על מיני מיני תערוכת יחיד קטנטונת בגלריה Tiny Tiny Gallery שברחוב פלורנטין 18 .
הפתיחה תערך ב-9 לינואר בשעה שמונה בערב. כולם מוזמנים לבוא ולהתרשם.
1187077_612538338811918_1477104604_n
pride

עבודת סטודיו

unnamed (1)IMG_7370unnamed (2)unnamed

  • Tweet
  • Pin It

Leave a comment


Urban Renewal – Sharona

Posted on May - 25 - 2014

No Comments

yes Oh gallery

Posted on Apr - 13 - 2014

One Response

אביב הגיע

Posted on Apr - 11 - 2014

One Response

Interactive interview – Ori...

Posted on Nov - 25 - 2012

2 Comments

Beth Shalom Aleichem - ...

Posted on Apr - 11 - 2012

No Comments

Why Tel Aviv

Posted on Apr - 25 - 2011

4 Comments

Dizengoff Square – Where?

Posted on Jun - 15 - 2011

2 Comments

גשר האוהבים

Posted on Oct - 1 - 2013

No Comments

Twitter Updates

No public Twitter messages.

Advertisers