• Jul : 17 : 2015 - Tel Aviv is WHERE MY HEART is
  • Jun : 13 : 2015 - Interactive interview” ביי סייד B:SIDE
  • May : 26 : 2015 - Street art: Anne-Laure Maison and Adi Sened
  • Apr : 24 : 2015 - היום ארבע שנים לבלוג, גמל צהוב גמל אדום.
  • Apr : 13 : 2015 - מוזות

Latest Articles

בוודאי נתקלתם בהליכה ברחבי לב העיר תל אביב בפייסטאפ (Foster) מודבק על הקיר של בחור היפסטר מזוקן עם כובע וטקס שנכתב בספרי עם הכיתוב “Tel   קרא עוד..

היא לא במרכז שכונת פלורנטין, היא נמצאת ברחוב עורפי לה, ברחוב נחלת בינימין במרחק נגיעה מהסצנה ההיפסטרית האמנותית והקולינרית שבלב השכונה, יש לה חצר פנימית   קרא עוד..

במהלך אפריל ספרה לי האמנית מאיה גלפמן על אמנית פריזאית שמבקרת בישראל, שהביאה לשיחה עם אמנית הרחוב Anne-Laure Maison ולשיתוף פעולה בפרויקט הגרפיטי ואומנות רחוב “The seventh floor”   קרא עוד..

העיר תל אביב נולדה בשנת 1908 Or 1909 בהגרלת המגרשים על חולות העיר, תלוי איזה גרסה מאמצים, התחלתי את הבלוג בשאלה “Why Tel Aviv”? There is   קרא עוד..

בית העם ששכן בשד’ Rothschild 69 בבית בסגנון הבינלאומי (Bauhaus), המבנה ניתן למשך כשנתיים לפעילי המאה עי בעל הנכס לאחר מחאת האוהלים וכניסה אליו כשהוא   קרא עוד..

כיכר התרבות עוברת תהליך התחדשות שהחל לפני יותר מעשור, בפרקים הקודמים כתבתי על הקמת החניון התת קרקעי ובניית כיכר וגינה שקועה מעליו, הרחבת תאטרון הלאומי   קרא עוד..

איך ג’ימי?, אבל אתה ערבי”, פנה האיש אל בונה הארמונות, “זה כינויחוזרת תושבה, “אה, כמו ג’ימי טורק מהכדורגל”?. ג’ימי סווטי בונה ארמונות חול קסומים, מלאי הומור ודמיון   קרא עוד..

Urban Renewal

Urban Renewal – Sharona

One of the most fascinating stories and many more complex processes in any city of Tel Aviv has been Sharona compound, הרבה הרבה לפני קום המדינה וקרוב לארבעים שנה לפני קום   קרא עוד..

Interactive interview

Interactive interview” ביי סייד B:SIDE

היא לא במרכז שכונת פלורנטין, היא נמצאת ברחוב עורפי לה, ברחוב נחלת בינימין במרחק נגיעה מהסצנה ההיפסטרית האמנותית והקולינרית שבלב השכונה, יש לה חצר פנימית   קרא עוד..

בוודאי נתקלתם בהליכה ברחבי לב העיר תל אביב בפייסטאפ (Foster) מודבק על הקיר של בחור היפסטר מזוקן עם כובע וטקס שנכתב בספרי עם הכיתובתל אביב היא המקום בו הלב שלי נמצא, לפעמים לבד ולפעמים משולב בטקסט נוסף, תמיד אות פייסטאפ, עם הבנדנה הלבנה משתרכת מאחור, הכובע, הזקן, למרות הנסיון להספיד את עידן ההיפסטר,, הרזון עד אנורקסיה, הלב הגדול והנדיב המצורף אל הטקסט, פחית הספריי, השחרור והאסרטיביות העדינה, מעלה חיוך   קרא עוד..

היא לא במרכז שכונת פלורנטין, היא נמצאת ברחוב עורפי לה, ברחוב נחלת בינימין במרחק נגיעה מהסצנה ההיפסטרית האמנותית והקולינרית שבלב השכונה, יש לה חצר פנימית קסומה כזו שלא תרצו לצאת ממנה שממצא את כל מה שאנו חולמים לראות במרחב הציבורי. B:SIDE היא חנות תקליטים מינימליסטית צרה וארוכה שמלווה בהיסטוריה, Design, באסתטיקה ובאוצרות שפזורות לאורכה, פינת הישיבה בכניסה לחנות מגדירה מחדש את הרחוב, אפשר להרגיש את הביט ואת הביתיות ואחרי כמה   קרא עוד..

במהלך אפריל ספרה לי האמנית מאיה גלפמן על אמנית פריזאית שמבקרת בישראל, שהביאה לשיחה עם אמנית הרחוב Anne-Laure Maison ולשיתוף פעולה בפרויקט הגרפיטי ואומנות רחוב “The seventh floor” בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, Anne-Laure יוצרת קולז’ים המשלבים רגלי אישה וארכיטקטורה של מבנים אותם היא מדביקה במרכזי הערים ובמרחבים הפתוחים, בחודש שבקרה בתל אביב הספיקה לעבוד במרחבי הערים תל אביב, Haifa, Jerusalem, חומת ההפרדה, ים המלח ולקיים שיתופי פעולה אם אמני רחוב מקומיים, על אחד   קרא עוד..

העיר תל אביב נולדה בשנת 1908 Or 1909 בהגרלת המגרשים על חולות העיר, תלוי איזה גרסה מאמצים, התחלתי את הבלוג בשאלה “Why Tel Aviv”? יש בעיר הזו משהו סוחף ומערער ובעיקר כזה שגורם למחשבה, אנחנו בטוחים בעצמתה ונמשכים אליה, היא מגדירה את החירות שלנו היא כמו הגלעין של הארץ הזו שמעל למאה שנה שומר על השפיות, על השוויון, מערער בכל פעם שיוצאים מגבולותיה, יש הקוראים להבועה”, בעיני היא יותר   קרא עוד..

בית העם ששכן בשד’ Rothschild 69 בבית בסגנון הבינלאומי (Bauhaus), המבנה ניתן למשך כשנתיים לפעילי המאה עי בעל הנכס לאחר מחאת האוהלים וכניסה אליו כשהוא נטוש, המבנה המדורג מפורסם לא רק בשל העיצוב הארכיטקטוני היחודי, In 2012 קבוצה פעילים חברתיים השמישה את המבנה והפכה אותו למרכז קהילתיבית העםמרכז הפתוח לקהילה לדיונים, למפגשים, לחשיבה, לתרבות ולאומנות, In 2012 החל למשך כשנה לאכלס בבניין תערוכת אומנות פלסטית, פיסול, קולנוע, סדנאות   קרא עוד..

כיכר התרבות עוברת תהליך התחדשות שהחל לפני יותר מעשור, בפרקים הקודמים כתבתי על הקמת החניון התת קרקעי ובניית כיכר וגינה שקועה מעליו, הרחבת תאטרון הלאומי “Stage”, שיפוץ היכל התרבות, הוספת שטחי מסחר, Cafes, חנות קונספט לספרים, גלריה לאמנות, הצלת ביתן הלנה רובינשטיין לאומנות ששימש החלל השני של מוזיאון תל אביב, החלל הראשון היה בית דיזנגוף בשד’ Rothschild 16 שאותו תרם ראש העיר הראשון, במהלך שיפוץ היכל התרבות חשבו להסב   קרא עוד..

איך ג’ימי?, אבל אתה ערבי”, פנה האיש אל בונה הארמונות, “זה כינויחוזרת תושבה, “אה, כמו ג’ימי טורק מהכדורגל”?. ג’ימי סווטי בונה ארמונות חול קסומים, מלאי הומור ודמיון בכניסה לחוף ירושלים מול מגדל האופרה, לשעבר בית האופרה הראשון שנבנה בשנות העשרים בתל אביב עי זמרת האופרה האגדית אידיס דה פיליפ, קבר עם צילום של הזמרת ניתן לראות בפנתאון התל אביבי הזעירטרומפלדור”, מעין פאר לזר מיניאטורי ובקום המדינה הפך משכן הכנסת הראשון של ישראל,   קרא עוד..

פסטיבלמנורות לילה שהתקיים בשכונת נווה שאנן בחודש דצמבר 2014 בחג שלושת החגים, היה אירוע קסום בשכונה קסומה שקרנה ירד בעשרים האחרונים, בשנים האחרונות שכונת נווה שאנן עוברת תהליך התחדשות עירונית, שמצד אחד מנסה להתמודד עם מצוקות השכונה אך מצד השני יוצר תהליך טרנסיפיקציה שכבר מתחיל להשפיע על תושבי השכונה הוותיקים, האירוע משך אלפי מבקרים מרחבי הארץ ותיירים, פסטיבלמנורות הלילהמנסה להראות לנו מה קיים היום בשכונה בכדי לתת   קרא עוד..

אל האומנות של רוי דיין נחשפתי במקרה בדרכי לפתיחה של התערוכה באזור קריית המלאכה המתחדש בגלריות לאומנות וגדוש אומנות הרחוב, הסטודיו של רוי דיין מצוי ברחובשבמקור שייך למבואות יפו, אך היום כחלק מרובע שהצטרף לשכונת פלורנטין, גבולותיה של שכונת פלורנטין הם בצפון דרך יפו, במזרח העליה, במערב אברבנאל ובדרום דרך סלמה, היום גבולות השכונה התרחבו לדרך יפו אילת בצפון, העליה ושוקן במזרח, שלבים במערך ודרך קיבוץ גלויות בדרום, הסדנה   קרא עוד..

לפני כשנתיים רובע דרום זימן קבוצת תושבים לקורסמובילי טבעשנושאוברכות החורףבגבול תל אביב חולון, במשך שנה נפגשנו אחת לשבועיים במנהלת הרובע להשתלמות מצד נציגי החברה להגנת הטבע וקבוצות תושבים שעברו תהליך דומה והציגו בפננו את הפרויקטים, התהליכים והתוצאות בשטח, התחלנו בחזון, ערכנו פגישות הכרות ותכנון בשטח עצמו, בנתים התחלפה משמרת ברובע דרום, טלי עברה לרובע מזרח ודניאלה נכנסה לתפקיד מנהלת רובע דרום, כיום אנו מצויים בתהליך שמטרתו   קרא עוד..

Twitter Updates

No public Twitter messages.

Advertisers