• Febbraio : 7 : 2014 - שעת שיא: Seno’ Re di Israele
 • Jan : 27 : 2014 - תיאטרון מסתורין: סיור בין מבוכים אורבאניים וחללים סודיים
 • Jan : 22 : 2014 - Il suo colore: תל אביב בשחור לבן
 • Jan : 14 : 2014 - טבעת העיר: פרק ראשון “Piazza Rabin”
 • Jan : 6 : 2014 - Intervista interattiva: ARC D.L.P
אוטובוס רב קיבולת ועמדה של “Tel modo” – Quando la fotografia era
היינו בטוחים שסדרי עולם ישתנו ויהיה תהו ובואו ואיש/ה לא ידעו את ימינם ואת שמולם, צפינו למהפכות ולהפגנות, הפחד, הייאוש והחשש ליוו אותנו עד לראשון ביולי ובימים הראשונים, אכן בימים הראשונים החשש כרסם בנו, איך נגיע לעבודה? ואיך נתנהל בחיי היום יום?, חששנו לתדירות, למסלולים, לחלופות הקווים שבוטלו, למרחקים מהבית, מקום עבודה לתחנות ולהרגלים ובעיקר לזקנים שיאלצו ללכת מרחק רב עד לתחנה ולמוגבלים שיתקשו ללמוד את השינויים ולשנות הרגלים של עשרות שנים, כבר תכננו מעבר לרכב או לאופניים ולנטוש את התחבורה הציבורית., כמו בגן משחקים חדש, החלנו לחוש את ההתרגשות ואת הפחד, לגלות את היתרון ואת החיסרון כרטיס תקף ל90 דקות, נסיעה ארוכה יותר מבעבר לעתים נסיעה שערכה ארבעים דקות, עתה אורכת עד שעה וחצי, את האפשרות לנוע באזור אחד מורחב או מרחבי, או ההפרש במקרה שנוסעים רק בתחום העיר, את האפשרות לנוע בארבעה מפעילים, Dan, Egged, קווים ומטרופולין מול ההרגל לנוע עם מפעיל אחד אליו התרגלנו, את כרטיס החופשי חודשי המורחב התקף לכל המפעילים. עולם שלישי?, אמריקה?, יצאנו להפגנות, ארגנו פגישות, יצרנו מאבקים ברשת, שינויים ראשוניים, דיאלוגים ראשונים.
ממתינים לאוטובוס בתחנה בעיצוב החדש – Quando la fotografia era
מהר מאוד התרגלנו ומצאנו את הדרך לנוע, את היתרונות ולמרות החסרונות, אם במאבקים, כקבוצה וכיחידים, הכי טוב אנחנו יודעים להתמודד בבומים, אנחנו בוכים, נאבקים ומתמודדים, הסיפורים החל מהאכזבות מנסיעה שהייתה אורכת חצי שעה שנמשכת שעה וחצי ואת הסיוט בהחלפה של שלושה אוטובוסים, ההליכה הארוכה אל תחנת הקרובה לבית ומהתחנה אל היעד, הכרטיסים החכמים שעבדו במפעיל אחד ולא עבדו במפעיל אחר וההתנהלות מול נהגים סבלניים לנהגים פחות ואף מצבים שנהגים לא העלו נוסעים לאוטובוס או חייבו תשלום כרטיס, את העובדה כי הדיילים לא יהוו את הפתרון למצוקות של הימים הראשונים, עמיתה שלי, מנהלת מחלקה, נוסעת בתחבורה ציבורית, גילתה עקב ביטול מסקווים בחולון כי היא צריכה לנוע למשרד בשלושה קווים ולהאריך בשעה את זמן ההגעה למשרד והיא מתחילה במאבק מתוקשר להגדיל תדירות קו קיים 75 והחזרת קו מבוטל 73 בחולון, בפורום תחבורה סיפר נוסע מאושר כי כרטיס בין ה90 דקות שימש אותו נאמנה בנסיעה לבדיקה וחזרה, כך שנסיעה שעלותה 12:80 ₪ עלה 6:40 , חבלי לידה, הסיפורים לכאן ולכאן נשמעים ואפשר לכתוב על זה ספרים..
רוכב אופניים ויומם ממתין לאוטובוס – Quando la fotografia era
במקרה שלי גליתי שהשינוי מושלם עבורי, היה חשש כי הקו שאני משתמש בו קו 42 עקב שינוי התוואי, לא יהיה רלוונטי בגלל שהיו שמועות שינוע באוטובוס רגיל ולא רב קיבולת, עומס רב שהיה לפני השינוי והארכת הנסיעה משמעותית, עשו את שלהם והעיבו בהתחלה, לשמחתי גיליתי כי ההארכה לא משמעותית, הקו עדיין נוסע ברב קיבולת פחות מיותר (בתקווה שזה ישתנה) ובעיקר המסלול מצוין עבורי ואף חוסך לי החלפות, Per esempio, הקו משמש אותי להגיע לעבודה ולחזור הביתה בנסיעה אחת, שבוע שעבר היה לי טיפול במרפאת דובנוב הסמוכה לרחוב שדשאול המלך שהוא בתוואי הקו וביום אחר לסדנה הבין לאומית לאופרה ביפו שגם היא בתוואי של הקו, זה הקו שאני משתמש בו (יחד עם 40) ביום יום לעבודה, חזרה הביתה ובעיר, לביקור אימי שגרה ברמת גן אני מגיע ממגורי ביפו בקו 18, החלפה בכרמלית ל63 שמגיע שתי בלוקים מביתה ולאוניברסיטה בקו 25, עבורי הרה ארגון והפעימה השנייה יחד עם הראשונה, למרות הפחדים והחששות, הגדילה את טווח התנועה שלי במטרופולין תל אביב והביאה למערכת שמשמשת אותי לצורכי בעיר ואף הגדילה אותה משמעותית עם שינוי התוואי של קו 42 ואזור 1 המורחב את היכולת וניהול הזמן.
אוטובוס עירוני ורכב עם מנסה לאופניים – Quando la fotografia era

עדיין ישנם סוגיות וחששות, עיקרם לוח זמנים לא אטרקטיבי בערבים ובענפי קווי המזלג (קו מזלג הוא קו שהגזע שלו משותף לקו נוסף והענפים מתפצלים ליעדים שונים) התדירות יורדת עד לשעה בין אוטובוס לאוטובוס, עדיין חבלי לידה בכרטוס המשותף בין המפעילים, עדיין ברוב האוטובוסים של ארבעת המפעילים, Dan, Egged, קווים ומטרופולין אין כריזה וכתוביות, עדיין נעים אוטובוסים מזהמים ולא מונמכים ובעיות נוספות הקשורות למפעילים, לתשתיות ולאכיפת הנתצ’ים (נתיבי תחבורה ציבוריים) החדשים והתקווה שימצאו פתרונות לקשישים ולמוגבלים שנפגעו קשות בתהליך, עדיין יש את שאלות שיתוף הציבור והנוהל של זמן עובר עובד לא לטובתנו וכמו שאנו יודעים להתמודד בלחץ, אנו יודעים לפתור בלחץ ואנו שאננים כשאין לחץ, אך למרות זאת התהליך חיובי ובהחלט מהפכה תחבורתית שרבים מגלים את היתרונות בה.

סגווי בעיר – Quando la fotografia era
הפתרון לקיים מערך ראוי הוא הקמת רשות מטרופולין לתחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב וגוש דן, רשות שתאכוף את הנהלים מול מפעילים ותיתן מענה לציבור ולמפעילים, תאכוף שמירה על הנת’צים פנויים לאוטובוסים, תיתן פתרונות לבעיות של מסלולים, Frequenza, Tipo di, דגם ואקולוגיה, בעולם רשויות מסוג זה שפרו משמעותית את התחבורה, את השרות ואת האכיפה, ישראל הולכת היום לכיוון זה, גם אם התחושה שכאן התהליך מתחיל מאוחר, בכל העולם היום נעשה רה ארגון בתחבורה הציבורית ופתרונות של BRT, אופניים ורחובות CAR FREE הם הפופולריים והמחליפים את הרכבות התחתיות ואף הקלות בעיקר משיקולי עלות ואקולוגיה וההתמודדות מול רה ארגון בתחבורה הציבורית הופכת להיות גלובלית, התיקונים והתהליך היום משפרים את השירות ומאפשרים לדבר בשפה אחת מול תהליכים דומים בעולם, בימים אלו נערכים נסיעות מבחן באוטובוס היברידי (אוטובוס המשלב אנרגיות לא מזהמות באוטובוס ומשתמש במסטכנולוגיות אנרגיה) במטרופולין תל אביב. שר התחבורה מדבר על דילוג כבר בשנת 2012 (עליה לאוטובוס מכל הדלתות ולא רק בדלת הנהג) שזה יחסוך זמן ויקצר את הנסיעה, דן הכניסה אוטובוס מפרקי עם ארבע דלתות, הארוך מעט בחלק הראשון לשרות, עד סוף השנה יפוזרו בתחנות 100 עמדות GPS שיראו לנו מתי יגיע האוטובוס הקרוב ואחריו ובפעימה השלישית (בתקווה שאכן כך) תצטרף הרכבת ומפעילים נוספים לתהליך, ישנה עבודה וסוגיות רבות אך גם מתקיימים תהליכים ראויים.
Nat”צ לאורך קינג ג’ורג’ – Quando la fotografia era
 • Tweet
 • E 'Pin

73 תגובות finora.

 1. Anonimo dice:

  Quando, Mi è piaciuto.

  שמחתי לקרוא שהשינויים מופנמים מהר והיטב.

  לטובת קוראים שאינם בקיאים בראשי תיבות הייתי כותבת נתיבי תחבורה ציבורית ולא נת'צים:)

  חוץ מזה תודה לך על הכל.

  Con grande apprezzamento

  מאוד מאוד

  Rachel

  אגב, עקפת אותי במספר הכניסות לבלוג שלך. כל הכבוד!!!!!!!!! מואה!

 2. sordo di dice:

  Grazie Rachel, קראתי היום משהו של מישל וולבק (ממליץ לך לקרוא את "להישאר בחיים וטקסטים אחרים"
  "משורר מת אינו כותב עוד, לכן חשוב להשאר בחיים"
  תודה על ההערה.

 3. אמנות dice:

  יקח קצת זמן עד שנתרגל אבל הרפורמה הייתה מתבקשת כי המצב לפניה היה נורא ואיום.

 4. sordo di dice:

  בהחלט, למרות שיש פגיעה במבוגרים ובמוגבלים ויש לקיים שיטוף ציבור ולתקן חלק מהפגיעות ויש להגדיל את התדירות בעיקר בערבים, אך מדובר בצעד ראוי ובכיוון שלדעתי די מפתיע ולא מכוון, אבל עקב התהליך שעובר על הערים בעולם היום להיות ידידותיים להולכי רגל ולחזרה לרוחוב וליצירת תחבורה בגובה הרחוב וBRT, יש חזרה לאוטובוסים, אני שומע מא/נשים שהם מגלים את היתרונות של השינויים בפעימה השניה.

 5. בלוגר dice:

  אני חושב שהעובדה שהרה ארגון "היטיב איתך" נותן גוון חיובי לפוסט על הרפורמה של האוטובוסים

  אני יכול להגיד לך שפעמים בשבוע נהגתי לנסוע מאחת משכונות הדרום למרכז תל אביב ומעבר לשינוי מסלולים, התדירות פחתה, כך שאני זקוק היום לשני אוטובוסים, בקיצור היום אני עושה את זה ברכבי הפרטי

  וזה קצת מבאס אותי.

 6. sordo di dice:

  לפני השינויים היה לי חשש כבד לגבי ההתנהלות שלי בעיר, הכנתי עצמי למעבר לאופניים לפרויקט "תל אופן" שהערייה השיקה, היום עקב השינוי, טווח התנועה שלי גדל, עדיין נושא התדירות בערב לא מספק.

  לגבי דרום תל אביב, אם הכוונה לדרום מזרח (הגדה המזרחית של איילון), אכן הבנתי כי שם יש בעיה לא רק של תדירות אלה חיבור ישיר למוקדים ולרובעים בעיר ויש צורך להחליף קו ולעיתים שלושה קווים, אכן בעייתי, זאת הסיבה להחלטה ל"פעימת תיקון" באוקטובר.

  הדרכים להתמודד הם פניה דרך ועד שכונה, גוף כמו הפורום הירוק, או אתר "תחבורה בדרך שלנו" לשנות נקודתית.

  לי קשה המחיר שמשלמים קשישים, מוגבלים וקבוצות מוחלשות בעיר שאין מי שייצג אותם נקודתית.

  אין ספק כי התהליך ראוי ואף מהפכני מבחינת מערכת התחבורה ואין ספק גם אם יהיו כאלה שיפגעו או יחליטו למעבר חזרה לרכב או אופניים, כבר אפשר לראות היום קבוצות חדשות שעוברות לתחבורה הציבורית כיוממים או בשילוב עם רכב, Bicicletta, Treno)

  המיניבוסים הם משהו מרענן שמוריד נסיעה בכלי רכב (באחד הפוסטים נתתי דוגמה חיה לכך, חבל שלא השתמשו בו בפעימה זו כמו בראשונה, זה היה מקל ופותר בעיות של קשישים ומוגבלים.

  מצטער על האורך ומפרגן לבלוג שלך, נהנה בכל כניסה

 7. Anonimo dice:

  Hey, quando.
  עניין רב מצאתי ברשומה שכתבת.תודה.
  המלצה שלילצלם את אישור התשלום (הקבלה) שמתקבל עם תשלום חודשי חופשי. קניתי כרטיס חודשי חופשיהשארתי בתיקית כרטיס שקיבלתי מהנהג בה מונח הכרטיס. הקבלה ניתנת על נייר טרמי וכל הכיתוב דההפשוט נעלם וזאת אחרי פחות משבועיים.
  ומה אומר החוקשימוש בנייר טרמי

  בעקבות השימוש ההולך וגובר בנייר טרמי, לצורך הפקת תיעוד פנים: שוברי קבלה, סרט קופה רושמת, חשבוניות, הודעות זיכוי, אנו מפנים את תשומת ליבו של הציבור לעובדה שחשיפת הנייר למקור חם, יכולה לגרום לאובדן הפרטים המודפסים על גבי הנייר, על כל המשתמע מכך.

  אנו מפנים את הציבור לפרק ד' שבהוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות) התשל"ג-1973, בו נאמר כדלקמן:

  בסעיף 21(In) הדן באופן הרישום: "רישום כאמור ייעשה באופן שהוא יישאר קריא וברור למשך התקופה הנדרשת לפי הוראות אלה;

  ובסעיף 25(C.) הדן בשמירת מערכת החשבונות: מערכת החשבונות תישמר במשך שבע שנים…"

  ההוראות הנ"ל מחייבות את עורכי תיעוד הפנים להפיק את התיעוד הנמסר ללקוח על גבי נייר באיכות הנדרשת בהוראות ואת ציבור המשתמשים לאחסון בתנאים נאותים, אשר יתרמו לשמירת התיעוד כאמור בהוראות.

  יש לשים לב, כי אי עמידה כאמור לעיל יכול לגרום למשלוח הודעות על אי קבילות פנקסים וכמו כן, לאי הכרה בהוצאות.

  לאור זאת, מתבקש הציבור, ובמיוחד הנישומים / העוסקים המפיקים תיעוד פנים, להקפיד ולהכניס לשימוש תיעוד פנים שיהיה קריא וברור למשך כל התקופה הנדרשת עפ"י הוראות ניהול פנקסים – (בדרך כלל 7 Anni !!). מה דעתך ?

 8. sordo di dice:

  נושא חשוב שקשור לכל שרות שאנו צורכים, לא פעם נתקלתי בכך ואני מניח שרבות ורבים גם כן ומקרים אלו הרוב נואש ולא עושה דבר, הנושא ראוי לדיון הן ברשת והן בכתיבה לחברי/ות כנסת למציאת פתרון במסגרת חקיקה, אני אישית משתדל לקבל חשבניות ברשת, גם שמירה על מחזור ועל איכות הסביבה וגם זמין, אם זה שרות חשוב, מומלץ לבקש חשבונית ולא להסתפק בחשבון על דף טרמי ואף לצלם ולתייק.
  תודה על העלאת הנושא, אנסה להעלות את הנושא בפגישות ובפורומים שונים, ממליץ להעלות את העניין בפורום תחבורה ציבורית בתפוז בכדי שהעניין יעלה לדיון ויקבל חשיפה מירבית, גם לנוגעים בעניין.

 9. Jhon dice:

  Superlby illuminating data here, thanks!

 10. William dice:

  Your wbseite has to be the electronic Swiss army knife for this topic.

 11. Shruti dice:

  You got to push it-this essentail info that is!

 12. Hassam dice:

  This piece was cogent, well-wrttien, and pithy.

 13. Sunil dice:

  Whoever wrote this, you know how to make a good aritcle.

 14. Ses dice:

  You put the lime in the coconut and drink the atricle up.

 15. Roneey dice:

  Yup, that slohud defo do the trick!

Lascia un commento


Twitter Updates

Nessun messaggio Twitter pubbliche.

Inserzionisti