מוזאון תל אביב לאומנות – צילום מתי עלה
בליבה המודרני של תל אביב החל להירקם בשנות השבעים של המאה ועשרים מרכז לאומנויות הבמה בגדה המערבית של נחל האיילון, בספטמבר 2011 יושלם האגף המונומנטאלי והפוסט מודרניסטי של מוזיאון תל אביב לאומנות בתכנון פטרסון סקוט כהן שיהווה סימן דרך ולמעשה השלמת, המרכז לאומנויות הבמה ב"מרכז גולדה" , כאשר בכל מס' שנים נוסף אגף או מוסד חדש. כיום הוא כולל את אולמות האופרה הישראלית, אולמות תיאטרון הקאמרי, בתכנון האדריכלים יעקב רכטר, זאב רכטר, דב כרמי.  מוזיאון תל אביב לאומנות  בתכנון אדריכל דן איתן.  ספריה ציבורית (בית אריאלה). בית שלום עליכם (הספרייה להומור) שבחזיתו מדרגות זהות למדרגות בית האופרה המיתולוגי "מוגרבי" בפינת הרחובות אלנבי ובן יהודה שנהרס לאחר שפרצה בו שרפה, המדרגות הללו הם מונומנט שכדאי לראות, לשבת עליהם, לחוש אותם, או סתם לשבת ולקרוא ספר. בתי המשפט המחוזיים, קומפלקס מגורים, קומפלקס משרדים, מגדל משרדים  "מגדל המוזיאון" שכולל שתי מפלסי גלריה, גשר הולכי רגל לכיכר המוזיאון ואולם בית ל"בונים החופשיים", בתי קפה, מוסדות קולינריים, שטחי מסחר בגובה הרחוב עם חזיתות לכיכר, פיאצה, כיכרות, שדרה, פסאז', פיסול מודרני ישראלי ובינלאומי, חניון תת קרקעי מתחת לכל הקומפלקס ופארק, במבנים ארכיטקטוניים שתוכננו ע"י אדריכלים מובילים בארץ ובעולם, בימים אלו החל בבניית האגף האחרון בקומפלקס "מרכז גולדה" של בתי המשפט המחוזיים, פרויקט שישלים את קומפלקס "מרכז גודלה, מאחר ונראה כי האגף שאמור להכיל את אולם הקונצרטים של התזמורת הקאמרי, בוטל או הוקפה, ברחוב לאונרדו דה' וינצי הסמוך, המרחק של כ400 מטר מצויה שלוחה של המוזיאון, בית ספר לאומנות "מאירוף", שבחזיתו גינה ציבורית מוצלת, מוסד קולינרי הפונה לגינה ופסל של קדישמן..
קומלקס מגורים גולדה – צילום מתי עלה
מרכז גולדה מהווה חוויה תרבותית וציבורית, אי של תרבות בתוך העיר, המאפשר מגוון בילויים ללא תשלום או בתשלום. החל מבילוי בפארק הגדול המצוי בו, עריכת פיקניק, להעביר את אחה"צ עם הילדים, קריאת ספר באחת מהכיכרות והשדרות בה, צפייה במערך הפיסול המודרני והפוסט מודרני, הישראלי והבינלאומי הפתוח המקיף את כל  קומפלקס "מרכז גולדה", ישיבה באחד מבתי הקפה, כניסה לאחת הספריות הגדולות בה, כניסה לתערוכות מתחלפות הפתוחות לקהל בגלריות של הספריות, מבני המשרדים, מגדל המשרדים, התיאטראות ובתי המשפט, היא מקיימת בפיאצה אירועים פתוחים כקונצרטים, מופעים, אספות ציבוריות, מיצגים, או במוסדות האופרה, התיאטרון והאומנות שמרכיב אותה, ביקור בבית האופרה, בהצגת תיאטרון, מחול, קונצרט או להיכנס למוזיאון לאומנות, מיקומה הייחודי מהווה נקודת מפגש וחלון ראוה עירוני, היא מצויה בלב המע"ר (מרכז עסקים ראשי) ההיסטורי של תל אביב יפו, ברחוב שדרות שאול המלך, מרחק הליכה של עשר דקות למתחמים תיירות מובילים בעיר כ"כיכר רבין", מרכז ויצמן הסמוך לבית חולים איכילוב, מרכז עזריאלי, פסאז' לונדון מיניסטור, צוותא,  ומתחם הפרינג' בבית ציוני אמריקה, שרונה, מתחם הסינמטק, מתחם הבימה וטבעת השדרות ההיסטורית, כמו כן מרחק הליכה של כ10 דקות, לכיכר המדינה, 20 דקות לפארק הירקון.
גינת דובנוב – צילום מתי עלה
כמה המלצות: הראשונה על מוסד קולינרי ראוי וייחודי בעיר "חדר אוכל" בפיאצה מול בית האופרה, ניתן לשבת בפנים או במרפסת הגדולה הצופה על המתחם ועל בית האופרה ותיאטרון הקאמרי. מומלץ להיכנס לאכסדרת בית האופרה המחובר לאכסדרת תיאטרון הקאמרי, בו ישנם תערוכות מתחלפות פתוחות, חנות מוסיקה בעיצוב מרהיב, שימו לב לדלת החנות,  בית קפה הפתוח כאשר ישנם אופרות, עם ריהוט שעוצב כחלק  מהאכסדרה וחלון לרחוב שד' שאול המלך, ניתן להתרשם מעיצוב הפנים ומההבדלים בין האכסדרות, או להצטרף לסיורים המתקיימים בו ומאחורי הקלעים. שלושה פסלים המומלצים מעשרות הפזורים ב"מרכז גולדה הם, פסלו של קדישמן "עקדה, ברחבת מוזיאון תל אביב לאומנות, פסלי צ'ימבליסטה על העמודים בכיכר מגדל המוזיאון והסלעים המגודרים באמצע גינת דובנוב, והעיקר לטייל בין המונומנטים האדריכליים, ניתן להעביר מס' שעות במתחם, בעבר ניתן היה להיכנס לקומפלקס בתי המשפט המחוזיים כמו לאכסדרה של המרכז לאומנויות הבמה, אך היום להיכנס למקום צריך לעבור חומת אבטחה, מומלץ לעבור זאת ולהיכנס לגינת בתי המשפט שם יש את פסל דני קרוון  ולהתרשם מאדריכלות ברוטליסטית ומודרנית, ניתן להיכנס לאכסדרת מוזיאון תל אביב לאומנות שם יש חנות ספרים ועיצוב, ניתן לשבת בכיסאות ולהימלט מהחום, כנ"ל גם בכניסה לספרית ,בית אריאלה" שם יש גם עגלת קפה, או לעלות לאוסף העיתונות ולקרוא עיתונים ועלונים יומיים של אותו יום או מהגיליון הראשון,
גרפיטי בגינה – צילום מתי עלה
מרכז גולדה הוא המרכז הגדול בתל אביב מבחינת שטח ומבחינת תכנים, הוא אחד משלושת המרכזים התרבותיים והגדולים בעיר תל אביב יפו. המרכז השני, מרכז גדול לא פחות "מתחם התרבות (הבימה)" בלב העיר תל אביב יפו ובלב טבעת השדרות ההיסטורית, שכולל את תיאטרון הבימה, היכל התרבות (בית התזמורת הפילהרמונית), גן יעקב בתכנון אברהם קרוון, ביתן הלנה רובינשטיין לאומנות מודרנית (לשעבר מוזיאון תל אביב לאומנות) כיכר התזמורת (התרבות) בתכנון דני קרוון, מעל לחניון תת קרקעי מהגדולים בעיר שבימים אלו עומד להיחנך וכבר פתוח לקהל וקומפלקס מגורים ברוח העיר הלבנה, הקומפלקס בימים אלו מסיים שדרוג כולל ונמצא בשלבים ראשונים לקראת פרויקט שדרוג היכל התרבות. המרכז השלישי נמצא בלב נווה צדק בדרום העיר  "מרכז סוזן דלל" מרכז למחול ולתיאטרון שמוסדותיו הם אולם סוזן דלל, אולם ירושלמי, אולם להקת מחול ענבל, אולם בת שבע, כיכר ציבורית קסומה מוקפת עצי תפוז ומערכת מים זורמת התעלות קטנות לאורך ורוחב הכיכר, גלויים וסמויים, שדרה, בתי קפה, מוסדות קולינריים, גלריות לאומנות, ספא, במבנים היסטוריים שעברו שימור, באר עתיקה, גינה ציבורית ומונומנט הנצחה גדול, מסביבה רחובות נווה צדק הציוריים על האטרקציות שבה.
רחבת הפסלים  של מוזאון תל אביב לאומנות – צילום מתי עלה
מרכז גולדה – המרכז לאומנויות הבמה. בית האופרה ותיאטרון הקאמרי – צילום מתי עלה
האגף החדש של מוזאון תל אביב לאומנות – צילום מתי עלה
מודעות פרסומת

6 מחשבות על “מרכז גולדה

  1. אין ספק שאזור המוזיאון הוא אחד מהאזורים היותר יפים שיש לעיר הזאת להציע…

    אהבתי

  2. מרכז גולדה אכן אחד האזורים המאלפים במרכז העיר ובין היפים בעיר, עם השלמת העבודות על האגף החדש והשלמת העבודות לחיבור רחוב דה וינצ' לרחוב הארבעה, זה יהיה בהחלט סופלה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s