רה ארגון בתחבורה הציבורית: הרהורים לקראת פעימה שנייה.

כרזה המבשרת על החלת הפעימה השנייה – צילום מתי עלה
ביום שישי ה01/07/2011 יוצאת לדרך הפעימה השנייה והמרכזית בתוכנית רה הארגון בתחבורה הציבורית בגוש דן, ביום זה גם חל יום ההולדת שלי, הציבור נסער וחושש ולא יודע את עצמו, רה הארגון והחלת הפעימה, נפל עליו ביום בהיר ללא תהליך שיתוף מבעוד מועד, הפעימה השנייה מנסה להתמודד מול פערים שיצרה מערכת ישנה ומאוד לא אטרקטיבית, בעבודה של קרוב לעשור, ממערכת בת 82 קווים, צומצמה ל59 קווים במסלולים חדשים ומעודכנים, מעשרות אזורי נסיעה במחירים גבוהים צומצמו לשלושה אזורי מטרופולין נרחבים, יצירת שני תעריפי נסיעה בגוש דן 6:40 ₪ בתוך האזור ו10 ₪ בין האזורים,  ניתן לנוע עם כרטיס חכם בארבעה מפעילים במשך 90 דקות, כרטיס החופשי יומי הורחב בהתאם לאזור 1, המפות שודרגו ומזכירים מפות של מערכות תחבורה מתקדמות בעולם, לפי צבעים ולפי שימושים, בין עירוני, ראשי ומקומי, מערכת כריזה וכתוביות הוכנסו לאוטובוסים, נסללו נתיבי תחבורה ציבורית חדשים,  והחל פיילוט מערכת כתוביות בתחנות במטרה לפזר 100 מערכות GPS  ברחבי העיר עוד סוף השנה.
מנוי לפרויקט ההשכרה "תל אופן" – צילום מתי עלה
הציבור חושש משינוי, מביטול קווים שעברו בסמוך למקום מגוריו, מתדירות נמוכה בקצוות המזלג (קווים הנעים במסלול זהה במרכז תל אביב ומתפצלים בקצוות למספר יעדים), סטודנטים חוששים מניתוק לאוניברסיטאות החלו מהלכים יחד עם אגודות הסטודנטים, מוגבלים מתקשים ללמוד שינויים שרגילים אליהם עשרות שנים, קשישים חוששים מהליכה ארוכה אל התחנה, סיטואציה שהסיבה העיקרית היא יציאה מאוחרת ואי שיתוף הציבור, תדירות נמוכה פוגעת בעיקרון ובאפקטיביות של מעבר מקו לקו, הארכת קו מ21:00 לחצות שינועו בתדירות של 40 עד 60 דקות, לא אפקטיבית ומתסכלת ומי שצריך להחליף עלול לבלות את שעות הלילה בכדי להגיע ליעדו ואם שני הקווים לא תדירים, לא בטוח ש90 הדקות יתנו מענה, יש מצב לעבור אותם .
תחנה מודרנית חדשה עליה מפת הקווים בפעימה השניה – צילום מתי עלה
קו חדש תדיר ושאינו תדיר שמחליף קו עמוס ותדיר הנע באוטובוס מפרקי (רב קיבולת) עמוס ומבוקש כיום לפני החלת הפעימה, העובר לאחר הפעימה לנוע באוטובוס רגיל ומסלול ארוך במסגרת הפעימה, כמו המצב של קו 42 שמסלולו הוארך והוכנס לתוך העיר, מצב הפוך מתהליך שהתקיים בפעימה הראשונה בו הוצאו קווים 18 ו25 מצירים מרכזיים והשארתם באוטובוס רב קיבולת, יוצר בעיה, העומס, הלחץ, העמידה לאורך כל הנסיעה, התסכול. רבים יעדיפו לא להשתמש בו אם ימצאו פתרון אחר בקו אחר, בהצטרפות בלעל/ת רכב או לשקול להשתמש ברכב קיים, לרכוש רכב, ואלו שאין להם ברירה, ישתמשו ויהיו מתוסכלים, הטענה כי המזלג מעלה את התדירות נכונה למרכז תל אביב, לא לקצוות המזלג ולא בשעות הערב ובשאר הקווים שאינם מזלג.
אוטובוס רב קיבולת אוסף נוסעת – צילום מתי עלה
לא ברור אך התקבלה החלטה או המסקנה, כי בלילה החל מ21:00 עד חצות נחשב כשעות שפל ולהוריד משמעותית את רוב הקווים התדירים עד ל60 דקות, בקווים שבשעות השיא נעים בפעימה השניה כל מס' דקות, מה הרעיון, זה אבסורד, להפך בשעות אלו הדרישה לתחבורה דומה לשעות שיא של הבוקר ואחר הצהריים בתום יום העבודה, א/נשים עובדים במשמרות, סטודנטים מסיימים מאוחר, הי טק מסיימים מאוחר, הציבור יוצא לבלות ועדיף שיעשה זאת בתחבורה ציבורית ולא בנהיגה, תחבורה ציבורית אפקטיבית צריכה להיות בתדירות של עד 5 דקות בשעות שיא ועד ובין 10 עד 20 דקות בשעות שפל, שעות שפל יכולות להיחשב בין השעות 10:00 ל12:00 ובין 14:00 ל16:00 ובין 02:00 בלילה ל 05:00.
שביל בהפרדה בגובה המדרכה – צילום מתי עלה
ובכל זאת אני חושב שיש לתת לפעימה השנייה הזדמנות וכי נעשתה עבודה אמיתית ויש לפרגן שמשהו מתחיל לקרום עור וגידים, ללמוד אותה, הפעימה משפרת את השירות ובדרך הנכונה למרות הבעיות ויש לקיים דיון,  גם אסרטיבי ואם צריך לצאת למאבק בשביל לשפר אותה, בעיקר בתחום התדירות, שילוב אוטובוסים רבי קיבולת, תיקון מסלולים, יצירת מערכת תחבורה מטרופולינית שתבדוק את המפעילים שיפעילו אוטובוסים שקטים ולא מזהמים ונמוכי קומה בתקן יורו 5, יפעילו כריזה וכתוביות, יהיו נקיים, הנהגים יהיו אדיבים ויעמדו בזמנים וכן הוספת נתיבי תחבורה ציבורית ואכיפתם, פיזור עמדות GPS בתחנות, התקנת קוראים חכמים בכל הדלתות של האוטובוס, התקנת מערכת שמזהה רמזורים ועוזרת לאוטובוס לעבור את הצומת מבלי לעצור, העלאת אופניים לאוטובוס.
עמדת השכרה בפרויקט "תל אופן" – צילום מתי עלה
מראה שכיח בעיר – צילום מתי עלה
מפת הקווים החדשה – צילום מתי עלה
מודעות פרסומת

2 מחשבות על “רה ארגון בתחבורה הציבורית: הרהורים לקראת פעימה שנייה.

  1. שלום מתי,נסעתי באחד מקווי האוטובוס במסלולו החדש.נוסעים שהיו בדרכם ליום עבודה (יום שישי) רגזו על הנהג לאורך כל הדרך, כל נוסע שעמד בתחנה שאל שאלות כיצד להגיע למקום מסויים, כך שהנסיעה ארכה הרבה יותר זמן. גם לאורך הנסיעה, ענה הנהג לשאלות. באחד התחנות עלה אדם עם מצלמה וידאו פועלת ושאל את הנהג שאלות תוך כדי נסיעה. אחת הנוסעות העירה לו שזה מסוכן, המראיין ענה לה: "את צודקת גבירתי" והמשיך לצלם ולראיין את הנהג תוך כדי נסיעה. כשירד אמר הנהג שהאיש נשלח מחברת האוטובוסים והראיון היה על נושא התחבורה.

    אהבתי

  2. אכן היה יום מבלבל, אך המבחן יחל ביום א' בנסיעה בבוקר לעבודה ובחזרה, מקווה שהיום יעבור באופן סביר ומאות אלפים יחושו את השינוי, כנראה שלא יהיה קל ויקח זמן להסתגל וללמוד את השינויים, בשבוע האחרון הנוסעים הקבועים דנו רבות בשינויים וניסו להכין את עצמם לשינויים, אך המציאות עולה על כל דמיון.לגבי הראיון, אהיה אפשר לצלם במהלך נסיעה אך לדבר בעצירות ולא בנסיעה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s