סוסקין – תערוכה במוזיאון "הרצללילנבלום"

תערוכתהצלם סוסקין במוזיאון הבנקאות "הרצללילנבלום" אוצר התערוכה: גיא רז,התערוכה מוצגת ב"בית שיף", בניין אקלקטי לשימור כחלק מקומפלקס בנק דיסקונטברחובות יהודה הלוי, הרצל, לילנבלום, אחת הציוריים במבני האקלקטיים של שנות ה20 שכלאגף סיפור בפני עצמו ויכול לשמש כחזית, בניין שהוא קסם וריגוש בכל קומה וטיול בולוקח את המבקר/ת לעולם של אגדות.
מתרשמים מהתערוכה ומהחלל – צילום מתי עלה
מנהלת המוזאון, אוצר התערוכה וצלם – צילום מתי עלה

סוסקיןתיעד את תל אביב בעיני המצלמה, הוא שימש היסטוריון ריאליסטי ותיעד מציאות בתמונותשל עיר צעירה ומתפתחת, ללא פרשנות, בניין, שדרה, רחוב, חלון, מנורה, אישה, איש,ילד, בגד, ספר, מפעל, אמן, מקטרת, עץ, גינה, כיכר, החיבור שלי אל עבודתו, ככותבומתעד המסתובב ביום יום בעיר ומתעד בצילום ובכתיבה את התפתחותה ואת ההוויה של העירתל אביב, בתחום אומנות הרחוב, ארכיטקטורה, המוסיקה, הא/נשים, המגדר, עירובהשימושים היא בראי הריאליזם.

צילום הגרלת המגרשים של סוסקין – צילום מתי עלה

שימורושיחזור הבית האקלקטי "בית שיף" בפינת הרחובות הרצל לילנבלום הוא אחדמשלושה דוגמאות בעיר תל אביב ובשימור ההיסטוריה הארכיטקטונית והקסם בו שהוא שומרנטו ללא חיבור למגדל, הכללתו בתוך מגדל ובניה מעליו, עטיפתו, שימור חלקים או מרתפיחניה, אלה שימור פנים וחוץ מחמיר ותיעודי, כולל חומרים מקוריים, ציורי קיר שניתן לראותאת ארבעת חזיתותיו ותוכן כל קומה וחומר, כזה שאפשר לרהט ולהיכנס לגור בו, הפיכתולמוזיאון פתוח ותורם לקהילה.

חלל מדרגות בבית שיף כולל פרטי מקור – צילום מתי עלה

השימור הראשוןהיה "בית לווין", בניין אקלקטי בתכנון יהודה מגידוביץ מהנדס העיר הראשוןושומר כחלק מפרויקט מגדל אקירוב ברחוב שד' רוטשילד פינת שד"ל וחובר אל המגדלבפיר מעלית, גלריות ומרתפי חניה, בראשית הפרויקט המבנה המשומר "ביתלווין" שימש כבית מכירות עם גלריה גדולה בין המגדל לבניין.

בית לוין ברחוב שד' רוטשילד – צילום מתי עלה

השימור השניהיה "בית מאני", גם הוא בית אקלקטי מהבתים הראשונים של העיר, ,בית מאני" שומר כחלק מקומפלקס של בנק לאומי ברחוב יהודה הלוי, בציר ההיסטורי של העיר כחלק ממגדל של בנק פועלים ונעטף בתוך קומת הלוביתחתיו באינקובאטור של זכוכית לכדי יצירת אטרקציה, בית מאני משמש כגלריה לאומנות ומוזיאוןפתוח לציבור.

בית מאני ברחוב יהודה הלוי – צילום מתי עלה

שלושתהפרויקטים הם פרויקטים ראויים ורגישים לעיר, השומרים היסטוריה אקלקטית בציר שד'רוטשילד, הרצל, מסילת הרכבת, הציר ההיסטורי של העיר תל אביב וסיפור הגרלת המגרשים,הם סוג של השראה ומעשה דומה להווייתו של הצלם,  סמוך אליהם עומד כמעט בשלמותו ברחוב הרצלהסטודיו של סוסקין ממתין לתורו ולהגשמת חלומו של אוצר התערוכה גיא רז, להירכש,להישמר ולהפוך למוזיאון סוסקין, פרויקט לא קל, אולי הפתרון יבוא מפרויקט שכבר נעשהבעבר, מבנה תיאטרון נגה הועבר לעיריית תל אביב שהפכה אותו למשכן תיאטרון"גשר" בתמורה להגדלת זכויות מגדל בפינת הרחובות, הרכבת דרך מנחם בגין.

לתמונההבאה אני קורא "תקווה" שחלומן של גיא רז יתגשם לכדי מציאות והיא צולמהפחות או יותר מהזווית המקורית שצילם הצלם, כולל העץ.
בית סוסקין ברחוב הרצל – צילום מתי עלה
מודעות פרסומת

3 מחשבות על “סוסקין – תערוכה במוזיאון "הרצללילנבלום"

 1. מתי יקררשומה מדהימה וצילום מהמם. בעיקר של בית סוסקין עם העץ.יישר כח.צום מועיל וחתימה טובה :|)רחל

  אהבתי

 2. ברצוני להודיעכם על תערוכת ציורי שמן של הצייר נעם בן חורין אשר תתקיים בביתו של אברהם סוסקין ברח' לילינבלום 12 ת"א בין התאריכים 10/7/14 – 31/7/2014
  אשמח להעביר הזמנה למי שיבקש ממני במייל

  בברכה

  רותי סופר

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s