אומנות רחוב: הבלתי גמורה של Zero sents וknow hope

די אינטגרלי לראות יצירה במרחב העירוני, גם אם היא ותיקה, כמובנת מאליה. יצירה שתישאר איתנו שנים, ברור מאליו  שבשלב כלשהו נפרד ממנה, אנו מודעים לכך שיצירה שנמחקת מפנה את מקומה ליצירה חדשה, להתרגשות חדשה. קל לנו שמדובר ברייטרים שמנהלים שיחות בינם ובנפרד מסצנת אומנות הרחוב שמנהלת דיאלוג שנפתח למגוון מידיות, הרייטרים  מנהלים את הדיאלוג בקודים ומתקשטים בצבעים ובתחכום, הרחוב הוא הכיכר בה מנהלים שיחה דמוקרטית, או קרב, כשמדובר בעבודה שהיא עוגן הפרדה קשה יותר ובשנים האחרונות אנו נפרדים תדיר מעוגנים שנקשרנו אליהם.

1בלתי גמורה1
הבלתי גמורה של Zero sents וknow hope

1בלתי גמורה1

 בפינת הרחובות סלמה ושלבים עמדה מס' שנים יצירת אומנות ייחודית שהיא הרבה יותר מעוגן, עבודה משותפת לאמנים Zero sents וknow hope מתקופה שקבוצת SMD הסטייל חייב למות פעלו יחד כקבוצה במרחב הציבורי. ייחודה של העבודה שהיא "בלתי גמורה" ונשארה כזו מס' שנים, עד למחיקתה באמצע חודש מאי 2013. ישנם מס' מצבים בנוגע ליצירות גרפיטי ואומנות רחוב, הידיעה שהיצירה תשרוד בן יום למס' שנים עד שתמחק ע"י הראשיות, המבנה יעבור תהליך שימור או פינוי בינוי, או שפגעי מזג האוויר עם הזמן יפגעו בה, מצבים אחרים הם עליה על עבודה הן בשל מאבק על טרטוריה, אינדיבידואלי, או בשל החלטת האמן לעלות עליה עם עבודה חדשה.

ל"בלתי גמורה" יש לי קשר וסנטימנט,  פגשתי בה בכל יום בנסיעה בקו 25 לפלורנטין או לאוניברסיטה והיא התחברה לי מאוד לסימפוניה "הבלתי גמורה" של שוברט, רק שבניגוד אליה, היא כבר לא קיימת בצורה שאפשר לצפות ולחוש אותה במרחב הציבורי או בגלריה והיא לא הושלמה ע"י מלחין אחר ועתידה להשכח, זו סיבה שחשוב לי לתעד אותה, מבחינתי היא אבן דרך בפרק התל אביבי.

ה"בלתי גמורה" של Zero sents וknow hope בשל ייחודה יכלה להשאיר איתנו שנים רבות אילו הייתה נרכשת ע"י גלריה בשלמותה והייתה רושמת פרק בתולדות עידן אומנות ברחוב בשל נקודת הזמן ובשל הקלסיקה שבה.

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “אומנות רחוב: הבלתי גמורה של Zero sents וknow hope

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s